229,00 zł

Dodaj do porównania

Informacje o produkcie

Materiał 100% poliester
Płeć Unisex
Pochodzenie Wyprodukowo w Polsce

Więcej informacji

Wydawać by się mogło, że to tylko zwykły obraz przedstawiający parę kochanków wpatrzonych w telefony. Jednakże za tym obrazem stoi dłuższa historia, która pozwoliła uratować miejsce, kształcące charakter wielu dzieciakom z trudnym dzieciństwem. 

Poznaj wyjątkową historię stojącą w tle tego obrazu. 

Bristol Broad Plain Boys - Miejscowy klub sportowy, który kształtował młodzież z ciężkim charakterem. Wskazując im, że to skąd pochodzą nie skreśla ich kariery i mogą zajść gdzie kolwiek tylko chcąc. Jeśli tylko wykażą się odpowiednią samodyscypliną i ciężką pracą. 

Według legend miejskich w latach młodości przychodził do niego sam Banksy. Para kochanków wpatrzona w telefony, powstała na drzwiach budynku nieopodal klubu. Właściciel klubu wiedząc o tym, że wszelka twórczość Banksyego, jest bardzo często demolowana, postanowił zdemontować drzwi z słynnym obrazem i wstawić do swojego klubu. Umożliwiając oglądnięcie go każdemu, za drobną opłatą. 

Miało to pomóc utrzymać miejscowy klub. Jednakże kilka dni później miejscowa policja zarekwirowała obraz i oddała go do muzeum.

Jakież było zdziwienie właściciela klubu, gdy otrzymał list od Banksye’go, który przyznał, że jego mural był jego wizualnym prezentem dla klubu, ale znając historię klubu i jego kłopotów finansowych, pozwolił właścicielowi klubu zrobić to co uzna za stosowne. Po potwierdzeniu autentyczności listu, mural trafił z powrotem do Bristol Broad Plain Boys. A pieniądze zarobione dzięki wystawie muralu pozwoliły spłacić długi i utrzymać młodzieżowy klub sportowy przy życiu!